SEM Kampanyaları İçin Etkili Metinler Hazırlama

SEM Kampanyaları İçin Etkili Metinler Hazırlama

Potansiyel müşterileriniz ile karşılaştığınız ilk nokta olan kampanya metinleri sizi diğer rakiplerden ayıracak en önemli silahınızdır. Bizlerde SEM Yönetimi  sürecinizi daha etkin hale getirmek için metin hazırlama sürecindeki bilmeniz gereken faktörleri paylaşmak istedik.

Çıkış Noktalarınızı Belirleyin

Sizi diğer rakiplerden ayıran faktörleri kampanya metninde belirlemeniz sizin tıklama oranınızı arttıracaktır. Çeşit seçeneği, ücretsiz kargo özelliği gibi potansiyel müşterilerinizi cezbeden kelime öbeklerine yer verin.

Fiyat Bilgisi, Promosyon ve Kampanyaları Belirtin

Özellikle birçok Adwords ajansı bu yöntem üzerinden kampanyanın albenisini arttırmayı tercih ediyor. Örneğin kısa süreliğine geçerli olacak indirimli fiyatları belirtmeniz de potansiyel alıcılarınızı cezbedecek özelliklerin başında gelir.

Reklam Metinlerinizde Anahtar Kelime Kullanın

Kampanyalarınızın daha yüksek puan alması için anahtar kelimelerinizden bir veya birkaçına mutlaka kampanya metninizde yer verin. Bu sayede aranılan anahtar kelimede daha etkili bir sıralama elde edebilirsiniz.

Reklam Metniniz İle Uyumlu Sayfalar

Eğer ki Adwords danışmanlığı hizmeti almıyorsanız muhtemelen anahtar kelimeleriniz üzerinden verdiğiniz sitenizdeki sayfanın uyumluluğu da tarafınızca yapılması gerekmektedir. Örneğin bağlantı verdiğiniz sayfanın title ve description alanlarında kampanya anahtar kelimelerinize yer vererek işlemlere başlayabilirsiniz. Bağlantı verdiğiniz sayfadaki metinlerin de potansiyel müşterileriniz için doyurucu oranda ve kaliteli olmasına dikkat edin.

Reklam Metinlerinde Yazım, İmla Hatası Kontrolü

Reklam metninizi yazdıktan sonra mutlaka bir defa ziyaretçi gözü ile kontrol edin. Bu sayede görmediğiniz bazı hataları da kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Genellikle reklam kampanyalarında yapılan yazım ve imla hataları potansiyel müşteriler üzerinde güvensizliğe neden olabilir. Tüm bunları kendiniz optimize etmek yerine bir Adwords Ajansı ile çalışmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Adwords Danışmanlığı İle İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.