Sem Çalışmalarının Trafiğe Katkısı

Sem Çalışmalarının Trafiğe Katkısı

İnternet üzerinden satış ve pazarlama hizmetlerinin yaygınlaşması ile birlikte hayatımıza yeni kavramlar girmiştir. Bu kavramlar arasında yer alan seo ve sem hizmetleri özellikle pazarlama ve perakende satış firmaları için oldukça büyük önem taşımaktadır.

Bu yazımızda sizlere artık her alanda faaliyet gösteren firmaların sıklıkla yararlanmaya başladıkları ve tv ve radyo reklamlarından dahi daha önemli hale gelen seo ve sem hizmetlerinin ne olduğundan bahsedeceğiz.

Seo yani search engine optimization; bu alanda hizmet sunan firmalar tarafından gerçekleştirilen arama motoru optimizasyonu hizmetidir. Bu hizmet arama motorlarında herhangi bir ürün, hizmet veya firmanın daha fazla erişilebilir olmasını sağlamaktadır.

Kısa adı sem olarak bilinen search engine optimization hizmeti de temelde seo hizmeti ile aynı amaca sahiptir. Bu hizmetin tek farkı daha çok satış ve pazarlama alanında faaliyet gösteren firmaların online satış sitelerinin erişimlerini kolaylaştırma alanında daha fazla ağırlık vermesidir.

İki hizmet için de önemli olan tek bir kavram bulunmaktadır. Bu kavram google adwords olarak adlandırılan ve google.com adresinde yaptığımız aramalarda ilk sıralarda yer alan firma reklamlarının sunulduğu hizmeti ifade etmektedir.

Google adwords; günümüzde tv ve radyo reklamlarından daha çok etkiye sahip bir yapı kazanmıştır. Özellikle ülkemizde internet olanaklarının artırılması ile bireyler ürün ve hizmet seçimlerinde internet aramalarını tercih etmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Arama Motoru Sitelerinin Şirketler İçin Önemi başlıklı makalemizde adwords ve sem hakkında bilgiler verilmektedir.

SEM İle İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.