Google Adwords Reklam Kampanyası Nasıl Oluşturulur

Google Adwords Reklam Kampanyası Nasıl Oluşturulur

Herhangi bir SEM hizmeti almıyorsanız kendiniz de Adwords ( SEM )üzerinden reklam verebilirsiniz. Fakat yapılacak işlem reklam bütçenizi etkileyeceğinden dolayı bazı teknik bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

Adwords Hesabı Edinin

Öncelikle Adwords resmi sitesinden bir adwords hesabı edinerek işe başlayabilirsiniz. Hesap edindiğinizde paneliniz sizi ilk kampanyanızı oluşturmak için yönlendirecektir.

Kampanya Ayarlarınızı Belirleyin

Kampanya ayarlarınızı seçeceğiniz sayfada dikkat etmeniz gereken durum “Tüm Özellikler” seçeneğini seçmenizdir. Bu sayede Bir Adwords yönetimi için gereken tüm özellikleri sizin de kullanmanızı sağlayacaktır. Kampanya adı olarak birden fazla kampanya oluşturacağınızı düşünürsek kategori adı vererek ayırmanız ve yönetmeniz daha kolay olacaktır. Kampanya ayarlarınızı belirledi iseniz artık reklam metninizi hazırlama kısmına geçebiliriz.

Reklam Metni Hazırlanması

Reklam metinleri kısmında 1 satır başlık ve 2 satır açıklama seçeneği bulunmaktadır. Her bir satırda ise karakter sınırı yer almaktadır.

Başlık: Başlık satırında olabildiğince anahtar kelimeyi geçirmeye çalışın ve başlıkta reklamın ana amacı olan kelimelere yer verin.

Açıklama: Açıklama kısmında ise sizi diğer rakiplerinizden ayıran özelliklerinizi yazmanız etkili olacaktır. Örneğin 100 TL ve üzeri Ücretsiz Kargo, Yüzlerce Renk ve Model Seçeneği şeklinde açıklamalar yazabilirsiniz.

Anahtar Kelime Seçimi

Adwords ajansı firmalar genellikle bu süreçte tüm alakalı anahtar kelimeleri ekleyerek işe başlıyorlar. Ardından anahtar kelimelerin geri dönüş oranları izlenerek ekleme/çıkarma işlemleri uygulanıyor.

Bir önceki yazımız olan Adowrds Hediye Kuponları Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde adwords, Adwords ajansı ve adwords yönetimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Adwords Ajansı İle İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.