Adowrds Hediye Kuponları Nasıl Kullanılır

Adowrds Hediye Kuponları Nasıl Kullanılır

Google ( SEM ) ile daha önceden hiç tanışmadı iseniz Google ( SEM ) reklam verecek potansiyel müşterileri için bir tanışma avantajı sunmaktadır. Örneğin ilk yüklediğiniz 25.00 TL’lik bakiyenin kullanılmasının ardından 100 TL’lik reklam kuponu hediye vermektedir. Bu sayede ücret ödemeden 100.00 TL’lik bir reklam kampanyası yayına alabilirsiniz.

İlk defa bir reklam kampanyası oluşturacaksanız reklam bütçenizin daha aktif şekilde yönetilmesi için bir Adwords ajansı ile anlaşarak reklam kampanyanızı onların hazırlamasını talep edebilirsiniz. Ajanslar ile çalışmanın faydasını fazlası ile görebilirsiniz.

Kampanya sizin tarafınızdan yönetilecek ise öncelikle Adwords hesabınıza 25.00 TL yükleyerek işleme başlayabilirsiniz. Ardından kampanyanızı oluşturarak yayına alabilirsiniz. 25.00 TL’lik harcamanız tamamlandığında Google Adwords tarafından bir mail alacaksınız. Bu mail içerisinde verilen hediye kupon kodunu sırası ile şu şekilde uygulayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Menü > Faturalandırma Tercihleri > Promosyon kodunuz var mı?

Alanına mailinize gelen kodu girerek hesabınıza 100.00 TL tanımlanmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz mevcut olan kampanyanızda dilerseniz de yeni oluşturacağınız kampanyalarınızda kullanabilirsiniz. Bir hesap için sadece 1 tane kupon verildiğini ve hesabınızda şüpheli bir işlem olduğunda hesabınızın askıya alınabileceği ihtimalini de unutmayınız.

Bu kupon kodunu daha iyi değerlendirmek içinse Adwords yönetimi sürecini profesyonel yardım alarak sağlayabilirsiniz. Özellikle bu hediye kupon kodları ilk defa Google reklamlarını tecrübe edecek kişiler için güzel bir fırsattır.

Bir önceki yazımız olan Küçük İşletmeler SEM’e Neden, Nasıl Başlamalı? başlıklı makalemizde adwords, Adwords ajansı ve Adwords danışmanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Adwords Ajansı İle İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.